PIR desky

Izolační deska termPIR® AL je univerzální materiál, který lze použít téměř kdekoli v rámci stavby - od základů až po střechu. Používá se k izolaci základových a příčkových zdí, stropů, podlah, včetně těch s podlahovým vytápěním, ale především střech, kde může být instalován metodou nadkrokevní, mezikrokevní nebo podkrokevní. Izolační deska PIR AL se vyznačuje účinnou odolností proti vlhkosti, hlodavcům, hmyzu, plísním, houbám a chemikáliím, což je v náročných podmínkách střech velmi důležité. Jádro z PIR pěny je odolné proti stlačení a ohybu a zároveň zůstává lehké, takže montáž izolačních desek PIR je bezproblémová a neohrožující.

Nejdůležitější vlastností izolačních desek PIR termPIR® AL je jeden z nejnižších součinitelů tepelné vodivosti na trhu - lambda je pouhých 0,022 W/m×K - což umožnila jedinečná receptura použitá při výrobě jádra z PIR (polyisokyanurátové) pěny.

Izolační desky PIR termPIR® AL jsou k dispozici ve dvou rozměrech: 1200x2400 mm (velký rozměr) a 1200x600 mm (malý rozměr) a jsou k dispozici také ve třech provedeních hran. Ve standardu TAG (perodrážka) a na objednávku - FIT (ploché), LAP (stupňovité)Frézované hrany usnadňují montáž a zvyšují tepelnou izolaci.